Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, albowiem prawidłowa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najważniejsze transformacje, przez jakie przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w wieku płodowym

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek narodzi się jako chłopiec czy jako cialis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą wytwarzanie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu wywołuje przeróżne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym efektem działalności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tania kamagra