Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co problemy ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają zbyt niskie libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które obejmują zarówno czynniki fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to w większości wypadków alkoholizm, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo efekty uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i problemy w związku. Niskie
viagra libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn przeżywa stres na skutek trudów zawodowych lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę albo brać nogi za pas, skutkiem tego przeważnie tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, iż zgromadzona energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.